مجموعه مدارس اولین سال های فعالیتش را با راه اندازی دبیرستان دوره ی دوم در سال ۱۳۷۹ آغاز نمود اما از آنجایی که تعلیم و تربیت ریشه در دوران کودکی دارد از همان سال های اول با درک این موضوع مهم اقدام به تاسیس مدرسه ای در مقطع دبستان پسرانه داشت. ولی سال ها حلقه ارتباطی بین این دو مقطع ناقص بود تا روزی که بطور جدی تصمیم به تاسیس دبیرستان نوبت اول پسران مطرح، و بعد از آماده سازی مقدمات در تابستان ۱۳۹۳ این مقطع تحصیلی در مجموعه مدارس سلام  جا گرفت.

دبیرستان متفاوت سلام صدر

دبیرستان سلام صدر با کادری جوان، متعهد، متخصص و با انگیزه در حالی کار خود را آغاز کرد که:

  • تصمیم جدی دارد در عرصه تعلیم و تربیت نگاهی نو و متفاوت داشته باشد و برای داشتن فضای آموزشی مناسب دوست داشتنی و بدون استرس تلاش کند.
  • پرداختن عمیق به تربیت اجتماعی و اخلاق مدار و توجه به مهارت ها و تفاوت های فردی دانش آموزان در دستور کار این مجموعه قرار گرفت.
  • نگاه صرف آموزش محور در این مدرسه تعدیل و ضمن تلاش برای حفظ ارزش های علمی-تخصصی سعی می شود تا انسان هایی جامع ، محقق و متعهد را برای زندگی فردا آماده کند.
  • در آخر سعی شده با داشتن کادری جوان و با نشاط فضایی امن، شاد و صمیمی برای دانش-آموزان ایجاد شود تا بتوان شعار همیشگی مدرسه، خانه دوم را به خوبی از چهره بشاش و پر انگیزه و متواضعانه دانش آموزانش برداشت کرد.

سلام صدر در تابستان ۱۳۹۴ با این نگاه و ده ها حرف و هدف دیگر آغاز به کار نمود و ضمن تلاش برای رسیدن به این اهداف آرزو دارد که روزی این نگاه و اهداف به سرعت در نظام آموزشی این سرزمین جای باز کند.

الهی آمین